Güzel Bir Ev

Alman Termos Markaları

Pikniklerde, gezilerde, okul ya da iş yerlerinde içeceğimizi yanımızda götürmemizi sağlayan termoslar, sahip olduğu izolasyon sistemi sayesinde sıcak içecekleri sıcak, soğuk içecekleri de soğuk tutmak amacıyla tasarlanmış kaplardır. Çeşitli boyutlarda ve şekillerde üretilerek geniş bir kullanım alanı sunan termoslar, son zamanlarda hem sıvı hem de katı gıdaların ısısını muhafaza etmede oldukça sık kullanılır.

1892 yılında İskoç bilim insanı James Dewar tarafından icat edilen termos, arasında boşluk bulunan iki şişenin iç içe geçirilmesinden oluşur. Arada kalan bu boşlukla elde edilen ısı yalıtımı sayesinde, termosun içerisinde bulunan sıvının dış etkilerden en düşük düzeyde etkilenmesi sağlanır. Termoslarda bulunan çift duvar arasındaki boşluk genellikle vakum içerir. Bu vakumlu alanın da dışarıdan gelen etkiyi en aza indirmede ve ısı değişimini engellemede etkisi büyüktür.

Kaliteli bir termos için en ideal malzemenin çelik olduğu kabul edilir. Aynı zamanda sağlam ve korunaklı bir kapak da iyi bir termos için olmazsa olmazdır. Sıvının termosa yerleştirilmesi ve gerektikçe termosun iç temizliğinin sağlanması için termosun ağzının yeterince geniş olmasına ihtiyaç duyulacağı gibi, ağzı dar olan termosların temizliği için de çeşitli temizleme aparatlarından yararlanmak mümkün olabilir.

Yaşam alanlarına ya da kişisel kullanım amacıyla satın alınan birçok üründe olduğu gibi, termos alırken de uzun ömürlü, dayanıklı ve daha önemlisi sağlıklı ürünü bulmak için bir ön araştırma yapılır. Öncelikle hangi alanda kullanılacağı, şeklinin ve boyutunun ne olacağının yanında, nasıl bir malzemeden üretilmiş olduğu da doğru termosu belirlemede önemli faktörler arasında yer alır.

Termos ihtiyacı olan ve en iyi seçeneği belirlemek için araştırma yapan kullanıcıların değerlendirmeye alacağı termoslar listesinde bulunan birçok termos türünün iyi mühendislik ve kaliteli üretim ile bilinen Alman markalarına ait olduğu görülür. Gelin hep birlikte, Almanya’da kurulmuş firmaların ürettiği ve ülkemizde ulaşılması mümkün olan termosların incelemesini yapalım. İşte başlıca Alman markası termosların listesi ve çeşitli özellikleri:

1. EMSA

1949 yılında Almanya merkezli bir şirket olarak kurulan Emsa, başta mutfak eşyaları olmak üzere kaliteli ve şık görünümlü ev gereçleri tasarlayıp üreten bir firmadır. Markanın temel kategorileri arasında dış mekan ürünleri de yer almakla birlikte en geniş ürün yelpazesi mutfak eşyalarından oluşur. Termoslar, saklama kapları, servis araçları, piknik malzemeleri ile tanınan marka, günlük yaşamda mutfak adına iç ve dış mekanlardaki ihtiyaçlara en uygun çözümleri sunmak için üretimler yapar.

Maksimum düzeyde kullanışlılık ve en uzun süreli ısı korumayı hedefleyerek üretilen Emsa termoslarının son derece dayanıklı olduğu bilinir. Yiyecek ve içecek saklamak için ayrı ayrı üretilen Emsa termosların fiyatları, termosun büyüklüğüne ve satış yapan sitenin kampanyalarına göre değişiklik göstermekle birlikte, orta düzeyde bir ödeme karşılığında bu ürünlere ulaşmak mümkün, denebilir. Kaliteli ve yüksek performanslı Emsa termosların satın alınmasında kullanıcı yorumlarını göz önünde bulundurmakta fayda olduğunu da unutmamak gerekir.

2. ALFİ

Termos kategorisinde uzmanlaşmış bir Alman firması olan Alfi, 1914 yılında kurularak vakum ve termos teknolojisinde dünyaca tanınan bir marka haline gelmiştir. Farklı boyutlarda ve farklı tasarımlarda termosları ile bilinen Alfi, çeşitli mutfak gereçleri, servis ürünleri, spor ve seyahat ekipmanları gibi kategorilerde de üretim yapar. Kaliteli malzemeler ve özenle yapılan üretim süreçleri ile Alfi termosların en üst düzeyde kalite ve dayanıklılık performansı göstermesi amaçlanır.

Zamanla değişen tüketici ihtiyaçlarına en uygun ve yenilikçi çözümleri sunmayı amaçlayan Alfi firması, vakum teknolojisini dinamik tasarımlar ve kaliteli malzeme ile bir araya getirerek en iyi sonuca ulaşmayı hedefler. Teknik ekipmanın üst düzey olarak tercih edildiği firmanın termoslarında, çeşitli deneyimler sunmak adına farklı kapak tasarımları da geliştirilmiştir. Aynı zamanda çay ve kahve sunumları için şık ürünler, sürahi ve bardaklar, çift cidarlı malzemeler, kaliteli metal ve çelik ürünler de zamanla geliştirilmeye ve üretilmeye devam etmektedir.

İçeceklerin sıcaklığının yanında tazeliğini de korumayı hedefleyen Alfi termosların fiyat olarak premium segmentte olduğunu belirtmekte fayda var. Markanın kendi web sitesinde tüm termosları değerlendirerek ülkemizde satılan ürünler hakkında geniş bilgiye ulaşmanız da mümkün.

3. WMF AG

Adı “Metal eşya fabrikası” anlamına gelen Württembergische Metalwarenfabrik’in kısaltması olan WMF, ev gereçleri, çelik ürünler, küçük ev aletleri üreten bir Alman markası. 1853 yılında kurulan bu köklü şirket, kaliteli tasarımları ve görselliğe verdiği önemle tanınır. Özellikle sofra sunum takımlarında sadeliğe ve şıklığa önem veren markanın ürünleri arasında elektronik mutfak eşyaları, çatal-kaşık-bıçak setleri, tencere ve tava gibi pişirme ürünleri, termoslardan oluşan izolasyon ürünleri yer alır.

Ürün yelpazesi ve termos seçenekleriyle ilgili daha detaylı bilgi alabilmek için markanın resmi web adresini ve çeşitli platformlardaki kullanıcı yorumlarını incelemekte fayda var.

4. FISSLER

Son yıllarda özellikle kaliteli ve yüksek güvenlikli basınç tencereleri ile adından söz ettiren Fissler, çeşitli mutfak ekipmanları konusunda uzmanlaşmış bir Alman şirketi. 1845 yılında Almanya’nın Idar-Oberstein şehrinde Carl Philipp Fissler tarafından kurulan Fissler markası, zamanla aile şirketi olmaktan çıkarak bir dünya markası haline gelmeyi başarmış.

Tencere ve tava setleri, rende ve bıçak çeşitleri, her türlü pişirme ekipmanları ve diğer mutfak aksesuarlarında yüksek kaliteli malzeme kullanmayı kural edinen Fissler, Alman markası termos çeşitleri arasında da yerini alıyor. Özellikle şık ve minimal görünümüyle göze hitap eden Fissler ürünlerinden olan termoslar, uzun süre sıcak ya da soğuk tutma kapasitesi ve fonksiyonelliği ile kalitesinden de söz ettirmeyi başarıyor.

Fissler markasının termoslarının ülkemizde genel satışı bulunmamakla birlikte, Fissler yetkili satış distribütöründen konu ile ilgili bilgi almak mümkün.

5. ESBİT

1936 yılında Erich Schumm tarafından Almanya’da kurulan Esbit, açık hava etkinlikleri, kampçılık ve askeri alanlarda kullanım için tasarlanan ürünleri ile tanınır. Önemli bir geçmişe sahip olan bu firma, özellikle termosları, katlanabilen ocakları, yakıt tabletleri ve açık hava pişirme ekipmanları konusunda uzman kabul edilir.

Sağlamlığı ve dayanıklılığının yanı sıra kolay taşınabilirliği ile de bilinen pişirme ekipmanları, kurulumu hızlıca gerçekleşen ocaklar ve enerji kaynağına ulaşmayı kolaylaştıran yakıt tabletleri gibi Esbit ürünleri, özellikle açık hava etkinliklerini ve macera sporlarını sevenler tarafından yoğun ilgi görür. Yine çokça tercih edilen Esbit termoslar, dayanıklı malzemeden üretilmiş olmaları, düzgün çalışan vakum izolasyonuna sahip olmaları, her kapasite ihtiyacına çözüm sunmaları; yürüyüş, kamp, seyahat gibi farklı kullanım senaryolarına uyum sağlayabilecek model çeşitliliği ve dolum ve temizliği kolaylaştıracak geniş kapak tasarımlarıyla dikkat çeker. Bu anlamda geniş bir kitleye hitap eden Esbit termosların ulaşılabilir fiyatlarda olması da kullanıcılar tarafından ilgi görme sebeplerinden biri olarak kabul edilebilir. Esbit markasının kendi resmi web sitesinden ürünlerin incelenmesi mümkün olurken Türkiye distribütörü firmaya ulaşmak da, ürün belirlemede yardımcı olabilir.

6. ZWİLLİNG

Özellikle bıçak çeşitleri ve mutfak ekipmanları ile bilinen dünyaca ünlü Zwilling,1731 yılında Almanya’nın Solingen şehrinde Peter Henckels tarafından kurulan bir Alman firmasıdır. Markanın öne çıkan ürünleri yüksek kaliteli mutfak bıçaklarıdır. Özellikle profesyonel şeflerin kullanımına hitap eden Zwilling bıçaklar, ev tipi kullanıma da uyumlanan ve geniş bir müşteri kitlesi olan modeller sunar.

Tencere setleri, tavalar, kesme tahtaları gibi mutfak ürünlerini de içeren markanın portföyünde bıçaklar için üretilen aksesuarlar da dikkat çekmektedir. Yüksek kaliteli çelikten üretilen Zwilling ürünlerinden olan bu aksesuarlar arasında bıçak taşıyıcılar, bıçak standları, bileyiciler ve saklama blokları yer alır.

Resmi adı Zwilling J.A. Henckels olan ve uluslararası övgüye layık görülen köklü Zwilling markasının termoslarına ülkemizde ulaşmak mümkün. Ekonomik sayılmasa da orta düzey bir harcama ile ulaşılabilen Zwilling termoslar, geniş kitlelerin kullandığı alışveriş platformlarında satışa sunulmaktadır. Markanın kendi sitesinde yer alan ürünleri inceleyerek detaylı bilgi edinebilirsiniz.

İçeriği Paylaş:

WhatsApp
Facebook
Twitter
Telegram

Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer İçerikler:

HOST İstanbul 2024 Kapılarını Ziyaretçilere Açtı

17. Uluslararası Türkiye Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı HOST İstanbul, 15 Şubat Perşembe günü kapılarını ziyaretçilere açtı. 15-18 Şubat 2024 tarihleri arasında Büyükçekmece’de bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi‘nde gerçekleştirilecek etkinlikte firmalar elektrikli ev aletlerinden bahçe aksesuarlarına, mutfak eşyalarından dekoratif

İçeriğe Git »

Kärcher Satış Noktaları İstanbul

1935 yılında Almanya’nın Stuttgart şehrinde Alfred Kärcher tarafından kurulan Kärcher, ülkemizde basınçlı yıkama makineleri ve buharlı temizlik ürünleri ile beğeni topluyor. İstanbul’da Kärcher ürünlerini bulabileceğiniz 44 mağazayı güncel olarak sizler için listeledik. İlgili mağazanın üzerine tıklayarak konumuna ulaşabilirsiniz. Sek Makina

İçeriğe Git »

Airwatt Nedir?

Emiş gücü, elektrikli süpürge alışverişinde dikkat edilen en önemli faktörlerdendir. Her ne kadar makinenin gücü (watt) önemli olsa da, airwatt birimi sayesinde emiş gücü hakkında daha gerçekçi bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Bir elektrikli ev aletinin prizden çektiği güç ile bu

İçeriğe Git »

Kurutma Makinesinde Yün Kurutulur Mu?

Doğal ve sağlıklı bir uyku, gün içerisinde zinde hissetmemizi sağlayan en temel ihtiyaçlardan biri. Uyku bozukluğundan kaynaklanan ve uzun vadede ciddi sağlık sorunlarına dönüşebilecek rahatsızlıkların önüne geçmek için de iyi bir uyku düzeni gerekiyor. Uyku esnasında kullanılacak yatakların ve uyku

İçeriğe Git »

VarioSpeed Ne Demek?

Üstün teknolojik özelliklerle donatılmış yeni nesil ev aletleri ve elektronik eşyalar, hayatı kolaylaştırmanın yanında daha kısa sürede daha fazla iş yapmayı vadediyor. Özellikle yoğun iş temposu ve bireyselleşen ev yaşamının kişiye kattığı ev işi yükünü minimum düzeye indirebilmek adına, elektronik

İçeriğe Git »

Speed Perfect Ne Demek?

“Yeni nesil” olarak adlandırılan çamaşır makineleri, geliştirilen çeşitli programlar sayesinde klasik çamaşır yıkama programlarının daha hızlı ya da daha ekonomik bir yıkama gerçekleştirmesini sağlıyor. Çeşitli yönlerden iyileştirme sunan programların bir kısmı yıkama süresini uzatmasına rağmen enerji ve su tasarrufu sağlarken

İçeriğe Git »